Кошик
176 відгуків

Сейчас компания не может быстро обрабатывать заказы и сообщения, поскольку по ее графику работы сегодня выходной. Ваша заявка будет обработана в ближайший рабочий день.

+380 (67) 191-78-58
Оборудование для отопления и горячего водоснабжения

Тепло в будинок – вибираємо котел для опалення

Тепло в будинок – вибираємо котел для опалення

Власники власних будинків, дач і навіть жителі багатоквартирних будинків замислюються про те, щоб відмовитися від централізованого опалення. По-перше, вона ненадійна. Коли його включать – невідомо, деколи доводиться чекати тижнями, сидячи в холодному приміщенні. Часто трапляються всякі прориви, течі в підвалах, свищі в батареях. По-друге, воно неефективне. Температура в приміщенні мінімальна, а вартість за послугу з кожним роком тільки зростає. У зв'язку з цим населення масово переходить на автономне опалення – набуває твердопаливні котли енергія комфорт, газові котли або електричні нагрівачі.

Наважуючись відмовитися від стандартного опалення, всі стикаються з проблемою вибору. Який саме тип котла слід встановити, чи існують підводні камені, що вигідніше, з яким обладнанням легше управлятися – далеко не всі питання, що потребують відповіді.

Пропонуємо детальніше вивчити кожен тип альтернативного джерела тепла і виділити всі переваги і недоліки такого обладнання.

З чого вибираємо

Мета поставлена – знайти оптимальний варіант ціни і якості, економний, щоб міг забезпечити теплом всю площу, з простим підключенням, що не вимагає додаткових витрат.

Існуючі варіанти котлів:

  1. Електричні

  2. Електродні

  3. Індукційні

  4. Газові

  5. Рідкопаливні

  6. Твердопаливні

Кожен з типів має свої особливості установки, плюси і мінуси. Наприклад, приміщення, де не проведено газ і немає можливості поставити електричний котел, можна опалювати виключно рідкопаливними приладами. При цьому, встановлений газовий котел маяк допоможе економити, витрати на газ зазвичай в 10-12 разів нижче. Для твердопаливних конструкцій необхідні витратні матеріали – вугілля, дрова. Їх власники повинні це заздалегідь продумати і запастися необхідною кількістю палива. Якщо приміщення без димаря і немає можливості або бажання перебудовувати його, то оптимальним варіантом буде купити електрокотел тенко – простий і зручний в управлінні.Електрокотел тенко

При виборі слід враховувати потужність агрегату. Розрахувати її нескладно. За стандартом, 1 кВт забезпечує теплом 10 метрів квадратних. Деякі котли оснащені додатковою функцією нагріву води.

Електричний казан

Почнемо з найпоширенішого і простого варіанту електричного котла. Для його установки Вам не доведеться видозмінювати приміщення, перебудовувати будинок, зводити котельню. Такого обладнання не потрібно окреме приміщення, димар.

Електричні котли випускають:

  • Однофазні на 220Вт

  • Трифазні на 380Вт

Прилади невеликої потужності виробляють для можливості їх підключення до звичайної мережі, змінному струму стандартної розетки. Більш потужні варіанти вимагають розвинену трифазну мережу. Це допомагає їм споживати енергію економно, не перевантажувати проводку, уникати перепадів мережі.

Електрокотли випускаються в різній модифікації:

  • На Тенах

  • Електродні

  • Індукційні

Котел на Тенах, найчастіше, навісний. Він економить простір, займає мало місця, швидко і просто встановлюється. Його можна легко сховати, приховати від сторонніх очей. Він здатний працювати в автоматичному режимі – підтримувати встановлену температуру. Тепло забезпечує циркуляція води – природна або примусова. Дізнайтеся у виробників, чи входить в комплект циркуляційний насос або його потрібно буде придбати окремо.

Серед переваг такого типу устаткування – висока ефективність. Велика швидкість перекачування води забезпечить прогрівання приміщення в короткі терміни. Може бути використаний для всієї системи труб.

Споживачі виявили кілька недоліків у Тенових нагрівачів. Було помічено, що на них з часом утворюється накип. Вона блокує тепловіддачу, і устаткування починає споживати більше енергії. Також, ККД таких пристроїв дорівнює приблизно 80% для нагріву води. Часто дешеві моделі мають не повну комплектацію. Покупцям доводиться додатково купувати їх, витрачати свій час для пошуків відповідних деталей.

Электродиодные котли, по праву вважаються золотою серединою. Вони відповідають рівності ціни і якості. Їх ККД вже 98%, а економія, порівняно з попереднім варіантом, становить до 50% - це чимало.

Переваги такого типу котлів:

  1. Економічність

  2. Довговічність

  3. Ефективність

  4. Широкий модельний ряд

Варто зауважити, що навантаження на мережу надходить не відразу, а поступово, разом з температурою теплоносія. Вся споживана енергія перетворюється в тепло, тому вода нагрівається в 10 разів швидше Тенових аналогів.

Однак, перед установкою, оцініть і недоліки. Корпус таких приладів є обов'язковим до заземлення, якщо Ви не хочете отримати удар струмом при експлуатації. Такі котли не будуть працювати на дистильованій воді. Щоб струм проходить крізь молекули рідини, вона в обов'язковому порядку повинна містити домішки солей. І також нікуди не дітися від накипу.

Індукційний котел являє собою в'язку труб, яку з'єднує надітий індуктор. Нагрівання відбувається за рахунок утворення електромагнітного поля, що впливає на сердечник, а потім на сам теплоносій. Саме цей тип котлів не схильний накипу. ККД такого приладу становить 99% і працює він, практично не видаючи сторонніх звуків. Вважається одним з найбільш довговічних серед електричних котлів. Дослідження показали, що, працюючи близько 5 років, він не втрачає своєї ефективності.

Принцип роботи індукційного котла заснований на воді. Вона проходить через зазори в нижній частині пристрою і надходить у спеціальний патрубок. Там вона досягає необхідної температури і переходить в сердечник. І тільки після цього, вода піднімається вгору – безпосередньо до опалювальних приладів.

  • Відсутній елемент нагріву і, отже, накип на ньому

  • Виключені протікання

  • Не вимагає частого ремонту і сервісного обслуговування

  • Займає мало місця

  • Невелика вага пристрою

Незважаючи на переваги, індукційне обладнання має обмеження використання. Такі котли не можна встановлювати поряд з побутовими приладами, оскільки під час роботи вони можуть створювати хвильові перешкоди.

Газовий казан

Якщо будова проведений газ, то не варто сумніватися – встановлюйте газовий котел. Для того щоб економити на роботі, підготуйте приміщення. При гарній теплоізоляції, газовий котел економніше електричного у два, а то і три рази. Для зимового періоду це значні суми.

Якщо пристосування має термостат, то при правильній його регуляції, можна протягом усього сезону нічого не робити. Необхідна температура буде налаштовуватися автоматично. Газові котли радять купувати в повній комплектації, оскільки будь-які запасні частини для них коштують дорого.

Види газових котлів:

  1. Одноконтурний

  2. Двуконтурний

  3. Конденсаційний

  4. Атмосферне

  5. Турбований

Перший вид здатний нагріватися виключно для опалювальної системи. У ньому відсутня теплообмінник для нагріву води. Для того, щоб врегулювати подачу гарячої води для ванної кімнати або кухні, доведеться додатково придбати бойлер і приєднати його до котла.

Одноконтурні котли можуть бути встановлені на підлозі або кріпиться на стіни. Для підлогових моделей доведеться додатково придбати розширювач бака, насос, запобіжник. З огляду на місце, яке буде займати сам пристрій і додаткові прилади, краще виділити для цього окреме приміщення.

Двоконтурний котел являє собою органічне поєднання пристосування для опалення та бойлери для води. За рахунок єдиної конструкції, таке обладнання займає мало місця і його можна встановлювати навіть на кухні. Всі необхідні деталі і елементи вже знаходяться всередині корпусу.

На відміну від двох попередніх, конденсаційний котли зневіряться підвищеним ККД (103%). Принцип їх роботи заснований на згорянні газу і утворення пари.

Важлива характеристика газових котлів – розміщення. На підлозі або на стіні. Кожен тип має свої індивідуальні особливості.

Підлоговий котел з бойлером великих розмірів, зовні він нагадує холодильник. Через солідну маси його неможливо повісити на стіну.

Підлоговий котел без бойлера оснащений чавунним теплообмінником. Він має більшу вагу, невибагливий в роботі.

По потужності розрізняють:

  • Одноступінчасті котли

  • Двоступеневі котли

  • Котли з регулюванням потужності

Важливим критерієм вибору є тип камери згоряння. Відкритий тип грунтується на звичайній тязі, тому потрібна хороша вентиляція в приміщенні, де розташовується такий котел. Закрита камера має вбудований вентилятор.

Твердопаливний котел

Продаж твердопаливних котлів за останні кілька років значно зросли. Це обумовлюється підвищенням цін на електроенергію і природний газ. Купувати такий котел, в першу чергу, слід тим, хто має доступ до палива – дров, вугілля. Такі пристосування часто ставлять як резервні, на випадок перебоїв з джерелами живлення.

Види використовуваного палива:

  1. Вугілля

  2. Дрова

  3. Пелети

  4. Торф

Важливим критерієм при виборі палива є площа опалення. Виходячи з цього параметру, що розраховується необхідна потужність пристосування. Втрати тепла залежать від товщини стін будівлі, матеріалу даху, а також різниці температур в холодну пору року.

Котли, що працюють на вугіллі, підійдуть в разі нестачі місця для дров. Вони універсальні, мають високу потужність і приємну гаманцю вартість.

Пелетні моделі відрізняються високим ККД і потужністю, підходять для приміщень будь-якого типу.

У продажу з'явилися піролізні котли, що працюють на твердому біопаливі. Мається на увазі використання відходів від деревообробних виробництв. Їх ККД близько 85%.

Сучасні моделі твердопаливних котлів випускаються з автоматизованою подачею палива. Вам не доведеться постійно підходити до пристосування і доповідати дрова чи досипати вугілля. Варто один раз заповнити спеціальний бункер, з якого котел сам буде черпати паливо. В основі такої технології лежить робота шнека або поршня. Таким чином, на 3-5 днів Ви можете забути про те, як проводиться опалювальний процес в будинку.

Матеріали виготовлення котлів такого типу – чавун, сталь. Для вугілля краще вибрати чавунні моделі, таким чином можна досягти максимальної тепловіддачі. Крім цього, чавун легко піддається ремонту і підходить для будь-якого виду палива. Якщо Ви придбали сталевий котел, то заправляти його краще дровами.

Основні критерії вибору твердопаливного котла:

  1. Вид пального

  2. Об'єм бункера

  3. Можливість автоматизації

  4. Безпека

  5. Споживання енергії

Загальні правила вибору котла

Купуючи будь-який тип опалювального обладнання, ми радимо скористатися кількома загальними правилами. Вони допоможуть звернути увагу на дрібні деталі і запобігти непередбачені витрати.

  1. Якщо є бажання заощадити, то воно не повинне поширюватися на труби і вентиляцію. Від цих запчастин залежить Ваша безпека. Те ж саме відноситься до всіх вентилів. Вони повинні легко провертатися.

  2. Скоротити витрати на опалення допоможе попереднє утеплення будинку. Якщо зовнішня обшивка не по кишені, то заклейте вікна, додайте ущільнювача у вхідні двері. Перевірте, щоб по будівлі не проходили тріщини. В зимовий період «унести» все тепло здатні протяги.

  3. Довіряйте монтаж приладів тільки досвідченим майстрам. Так, в комплекті з котлом додається інструкція по установці і експлуатації. Проте існує маса нюансів, які зажадають руки професіонала.

  4. Якщо Ваш вибір припав на газовий котел, обов'язково перший ділянку вихідної від нього труби повинен бути виготовлений із сталі. Це дозволить запобігти теплової скачок.

  5. Ваша мета опалити басейн – тоді ідеальними будуть твердопаливний або газовий варіанти. Перший працює швидше всього, а другий - дешевше.

  6. Наявність термостата дозволяє заощадити близько 20% кошти за сезон.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner